Το ψηφοδέλτιο της Λαϊκής Συσπείρωσης στην Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας


Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι:

Εκλογική Περιφέρεια Γρεβενών

1. ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ, Ελεύθερος Επαγγελματίας

2. ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ, Υπάλληλος ΟΤΑ Δήμου Γρεβενών, Οργανωτικός Γραμματέας Νομαρχιακού Τμήματος Γρεβενών της ΑΔΕΔΥ, Πρόεδρος Εργαζομένων ΟΤΑ Ν. Γρεβενών, Νομαρχιακός Σύμβουλος 2002-2010

3. ΚÖGEL ANKE του WERNER, Καθηγήτρια Γερμανικης Φιλολογίας, Μέλος Ομάδας Γυναικών Κιβωτού

4. ΚΟΓΙΟΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ, Απόφοιτος ΤΕΙ Δομικών Έργων, Ιδιωτικός Υπάλληλος

5. ΚΟΛΙΤΣΑ-ΤΣΑΚΜΑΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ, Πτυχιούχος Πάντειου Πανεπιστημίου, Ιδιωτική Υπάλληλος, Μέλος ΔΣ Συλλόγου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ν. Γρεβενών

6. ΛΙΑΜΠΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ, Εκπαιδευτικός, Πρόεδρος Νομαρχιακού Τμήματος Γρεβενών της ΑΔΕΔΥ, Μέλος ΔΣ Συλλόγου Δασκάλων και Νηπιαγωγών Ν. Γρεβενών, Μέλος Β/θμιας Σχολικής Επιτροπής, Μέλος Χορευτικής Ομάδας Δήμου Γρεβενών

7. ΤΑΤΣΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ, Αυτοαπασχολούμενος  Θερμοϋδραυλικός, Πρόεδρος Σωματείου Υδραυλικών Ν. Γρεβενών

8. ΤΖΙΑΜΠΙΡΗ ΜΑΡΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ, Υπάλληλος Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας, Μέλος ΕΓ  Νομαρχιακού Τμήματος Γρεβενών της ΑΔΕΔΥ, Μέλος ΔΣ Τοπικού Παραρτήματος Γρεβενών του Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας 

Εκλογική Περιφέρεια Καστοριάς

1. ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ιδιωτική υπάλληλος

2. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ, Γουνεργάτρια 

3. ΔΙΑΚΟΥ-ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΘΩΜΑ, Γουνεργάτρια 

4. ΖΕΓΑ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΠΑΣΧΑΛΗ, Γουνεργάτρια , Μέλος ΤΕ Καστοριάς – Βοΐου, Πρόεδρος του σωματείου γουνεργατών Καστοριάς 

5. ΚΑΝΑΤΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, απόφοιτος σχολής διοίκησης και οικονομίας ΤΕΙ, Γραμματέας της ΤΕ Καστοριάς – Βοΐου

6. ΚΩΣΤΕΑ ΕΛΕΝΗ του ΘΩΜΑ, Εκπαιδευτικός 

7. ΜΑΚΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, Αυτοαπασχολούμενος, δημοτικός σύμβουλος στο Δήμο Άργους Ορεστικού με τη Λαϊκή Συσπείρωση

8. ΜΟΣΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ, Κτηνοτρόφος , μέλος της Πανελλαδικής Επιτροπής των Μπλόκων  

9. ΡΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΣΧΑΛΗ, Αυτοαπασχολούμενος 

10. ΤΖΗΚΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΧΙΛΛΕΩΣ, Συνταξιούχος

11. ΧΑΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, Συνταξιούχος

Εκλογική Περιφέρεια Κοζάνης

1. ΑΓΑΝΤΑ ΘΕΟΔΩΡΑ του ΔΙΑΜΑΝΤΗ, ταμίας του παραρτήματος Κοζάνης της Πανελλήνιας Ένωσης Αγωνιστών Εθνικής Αντίστασης και Δημοκρατικού Στρατού Ελλάδας

2. ΑΛΛΑΜ ΑΧΜΑΝΤ του ΜΑΧΜΟΥΝΤ, Εργαζόμενος σε εργολαβίες στην ΔΕΗ, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργατοτεχνικών και Εργαζομένων στην Ενέργεια

3. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ, εκπαιδευτικός, γραμματέας της ΕΛΜΕ Κοζάνης

4. ΑΡΑΠΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ του ΘΩΜΑ, νηπιαγωγός, αυτοαπασχολούμενη

5. ΒΗΤΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ, δικηγόρος, περιφερειακός σύμβουλος της «Λαϊκής Συσπείρωσης»

6. ΓΚΟΓΚΟΜΗΤΡΟΣ ΖΗΣΗΣ του ΦΩΤΙΟΥ, αυτοαπασχολούμενος στην ανακύκλωση και τα χωματουργικά μηχανήματα

7. ΓΚΟΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ, ψυχίατρος, πρώην διευθυντής της ψυχιατρικής κλινικής Μαμάτσειο Νοσοκομείου Κοζάνης

8. ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΑΔΑΜ, αυτοκινητιστής

9. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΛΟΥΛΟΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ, Συνταξιούχος ΔΕΗ, Αντιπρόεδρος κεντρικού ΔΣ του σωματείου συνταξιούχων της ΔΕΗ ΠΑΣΑΣ

10. ΚΑΛΑΪΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ, Υπάλληλος ΔΕΗ, μέλος ΔΣ ΓΕΝΟΠ ΔΕΗ, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργατοτεχνικών και Εργαζομένων στην Ενέργεια

11. ΚΑΛΤΙΡΙΜΤΖΗ ΜΑΛΑΜΑΤΗ του ΙΩΑΝΝΗ, δημόσια υπάλληλος, μέλος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων στον Δήμο Κοζάνης, γραμματέας πολιτιστικού συλλόγου Νέας Χαραυγής

12. ΚΑΤΣΑΝΟΣ ΖΗΣΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ, πτυχιούχος φυσικής αγωγής, εργαζόμενος στο δήμου Βοΐου, μέλος του Νομαρχιακού Τμήματος Κοζάνης της ΑΔΕΔΥ

13. ΚΟΖΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, συνταξιούχος ΟΑΕΕ, αντιπρόσωπος στην Πανελλήνια Ομοσπονδία Συνταξιούχων ΟΑΕΕ, μέλος της συντονιστικής επιτροπής Συνταξιούχων Κοζάνης

14. ΛΑΒΔΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

15. ΛΑΜΠΑΔΑ ΧΑΡΙΣ (ΧΑΡΟΥΛΑ) του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ, επικουρική παιδίατρος και μέλος του ΔΣ του Ιατρικού Συλλόγου Κοζάνης

16. ΛΟΓΔΑΝΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ,  Συγκολλητής, εργαζόμενος σε εργολαβίες

17. ΜΑΛΛΙΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ, συνταξιούχος ΔΕΗ

18. ΜΑΣΤΟΡΟΓΙΑΝΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, Νοσηλεύτρια χειρουργείου στο ΓΝ «Μποδοσάκειο», μέλος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων ΓΝ «Μποδοσάκειου»

19. ΜΗΤΣΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΣΤΕΡΙΟΥ, επαγγελματίας, αντιπρόεδρος του συλλόγου «φίλοι Μουσείου και αρχαιοτήτων Αιανής»

20. ΜΠΙΜΠΙΡΗ ΕΛΕΝΗ (ΝΙΝΑ) του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, αγρότισσα

21. ΣΙΔΕΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ, φούρναρης

22. ΣΤΑΜΠΟΛΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΔΩΡΑ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, πολιτικός μηχανικός

23. ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΚΙΚΗ) του ΤΡΥΦΩΝΟΣ, Συνταξιούχος εκπαιδευτικός, Πρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Πτολεμαΐδας (μέλος ΟΓΕ)

24. ΣΤΡΑΒΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΖΗΣΗ, συνταξιούχος δημοσίου

25. ΤΑΤΑΡΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ, Εργαζόμενος στην ΔΕΗ, πρόεδρος του Σωματείο Εργατοτεχνικών και Εργαζομένων στην Ενέργεια, μέλος του ΔΣ Σπάρτακος

26. ΤΕΜΟΥΣΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ, Νοσηλεύτρια, υπάλληλος ΔΕΗ, ταμίας ΔΣ Σωματείου Εργατοτεχνικών και Εργαζομένων στην Ενέργεια

27. ΤΖΙΦΡΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ, Φοιτήτρια, τελειόφοιτη Φυσικού Ιωαννίνων

28. ΤΣΑΚΩΝΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ, Συνταξιούχος Δημοσίου, οικονομολόγος με μεταπτυχιακά στην Διοίκηση Μονάδων Υγείας, πρώην διοικητής στο Νοσοκομείου Φλώρινας και πρώην διοικητικός Διευθυντής στο Μποδοσάκειο επί σειρά ετών

29. ΤΣΙΑΟΥΣΗΣ ΝΑΟΥΜ (ΜΑΚΗΣ) του ΙΩΑΝΝΗ, πρόεδρος του σωματείου γουνεργατών ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ και μέλος ΔΣ της Ομοσπονδίας Εργατοϋπαλλήλων Κλωστοϋφαντουργίας-Ιματισμού-Δέρματος Ελλάδας (ΟΕΚΙΔΕ)

30. ΤΣΙΓΚΑ ΕΥΘΥΜΙΑ (ΕΦΗ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, γεωπόνος, μέλος ΔΣ της Ομοσπονδίας Γυναικών Ελλάδος

31. ΤΣΙΡΕΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ, Αγρότης

32. ΤΣΩΡΟΥ ΜΑΡΙΝΑ του ΤΑΚΗ, Ιδιωτική Υπάλληλος, Γραμματέας ΔΣ ΣΕΥΠΕ

33. ΧΑΡΙΤΟΥΔΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, Αντιπρύτανης ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας

Εκλογική Περιφέρεια Φλώρινας

1. ΑΛΕΞΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, Δασεργάτης, μέλος ΔΣ του σωματείου Δασεργατών Φλώρινας

2. ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ, Συνταξιούχος ΔΕΗ, μέλος ΔΣ ΠΑΣΑΣ ΔΕΗ

3. ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΘΩΜΑ, Συνταξιούχος, μέλος διοίκησης του Συλλόγου ΑμΕΑ Φλώρινας

4. ΔΟΥΜΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΑΛΚΙΒΙΑΔΗ, Έμπορος αγροτικών μηχανημάτων

5. ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΛΑΜΑ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ, Συνταξιούχος

6. ΚΑΡΑΝΤΖΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ, Πρόεδρος Δικηγορικού Συλλόγου Φλώρινας

7. ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

8. ΣΙΩΜΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΣΙΜΟΥ, Βιοτέχνης

9. ΣΟΒΙΣΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ, Υπάλληλος ΔΕΗ, μέλος ΔΣ Σπάρτακου, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργατοτεχνικών και Εργαζομένων στην Ενέργεια

10. ΣΤΟΪΚΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ, Ιδιωτική υπάλληλος

11. ΤΟΡΛΑΧΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ) του ΜΙΧΑΗΛ, Ιδιωτική υπάλληλος, πρόεδρος του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ν. Φλώρινας